top of page
НОВРІЧНЕ АЛЕГРО ПЛАКАТ.jpg

Перша повнометражна кінострічка кіностудії "Інгулець"Музична комедія з елементами хоррору.

Початок роботи над фільмом: 28.11.20.

Закінчення роботи: 28.01.21.

Прем'єрний показ 5.02.21.

Автор сценарію і режисер: Володимир Літвінов.

Оператори: Ілля Щербак, Володимир Літівнов

Асистент режисера: Анна Рувняк.



Актори: Володимир Літвінов, Лариса Шумська, Олександр Гіщак, Катерина Жадан-Тарасенкова,  Любов Сопельняк, Тетяна Ясонова, Тетяна Заєць, Володимир Мацюта, Петро Дмитрик, Микола Крестьянінов, Євген Гринишак, Василь Гринишак,  Ірина Літвінова, Ілля Щербак, Анна Рувняк, Аня Крісанова, Аліна Літвінова, Маша Решітко, Соня Рудюк, Ліза Портянко, Настя Сєрая, Настя Садовська, Настя Шрамко, Ліза Романченко, Лілія Крощенко.

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ФІЛЬМУ

У середині листопада 2020 р. у кабінеті директора Снігурівського Будинку культури вирішували, що робити з новорічними святами в умовах пандемії COVID-19. Керівнику кіностудії було запропоновано зняти новорічний кліп. Але Володимиром Літвіновим була висунута ідея зняти декілька кліпів об'єднавши їх однією сюжетною лінією. З острахом, що це взагалі можливо, ним за три дні був написаний сценарій фільму "Новорічне алегро", в якому були задіяні всі основні структури Будинку культури. Вирішили ризикнути і все ж таки зняти цей фільм. Бюджету не було ніякого. Але це нікого не лякало, бо така ситуація трапляється з кожним фільмом кіностудії. З кінця листопада розпочалася підготовча робота: репетиції з акторами, запис пісень, створення локацій. Перший знімальний день - 5 грудня 20-го року, відпрацьовувалася сцена з дітьми у танцкласі.  

Режисеру до цього ніколи не доводилося працювати у такому швидкому темпі. Зйомки проходили майже щодня. А коли їх не було, монтувалися вже відзняті сцени. Завдяки паралельному монтажу фільм був готовий вже в останній день зйомок, 28 січня 21 року. Сцени зі сльозми Каті довелося перезнімати, бо в перший раз Катя сильно натуралістично плакала, а це комедію вже перетворювало на драму.  Декілька разів перезнімали сцену проходження Каті по коридору (це коли її вдруге вдарило дверима), тому що Катя, то в застібнутій куртці була, то в розтібнутій, то з однією зачіскою, потім з іншою, або потіки сльоз на лиці були різними.

Знімальна група складалася з 5 осіб: режисер, оператор, костюмер, звукооператор і директор. Оператор, Ілля Щербак - учень 10 класу. Звукооператор і помічник режисера Аня Рувняк, студентка першого курсу училища культури. Але багато сцен знято за відсутності оператора і звукооператора, тоді їх обов'язки виконували ті хто був поруч, іноді зовсім випадкові люди. А іноді камера працювала в автоматичному режимі. Сцена де Дід Мороз сміється у пісні "Ой, мороз, мороз",  саме так і була знята, Володимир знімав себе сам. Так само було і у сцені з замерзлими козаками. Сцени з падіннями Діда Мороза були зняті наприкінці зйомок, Володимир боявся травмуватися, що могло перешкодить вчасному виходу фільму, але все обійшлося без травм, робили, навіть, по декілька дублів.

Сцени з козаками, які зранку виходять з Будинку культури в сценарії не було. Але потім, щоб образ Діда Мороза реабілітувати, довелося її додати до фільму і це прикрасило фільм.

Останньою сценою в фільмі була сцена Ірини фотографа. Знімали її 28 січня, у  той же день фільм вже був готовий. Але 30 січня зроблено останній рендерінг з виправленнями і в вечері фільм вже був продемонстрований на великому екрані Будинку культури, тільки для учасників зйомок. Прем'єра фільму відбулася 5 лютого.

Прикра новина: 2 лютого, на 64 році життя, пішов у вічність актор фільму, Володимир Мацюта (козак зі справжніми вусами), він так і не побачив фільм у якому зіграв свою дебютну роль.

IMG_20210430_090323.jpg

НА ЗНІМАЛЬНОМУ МАЙДАНЧИКУ

bottom of page